Adresa ordinaceV Líse 76, Vodňany
Rychlý kontakt603 210 152, 737 127 319

Obecné zásady pooperační péče

Po příjezdu domů umístěte psa/kočku na klidné, teplé místo. Psa/kočku můžete přikrýt dekou. Nedávejte psa/kočku na vyvýšená místa (postel, gauč,…), mohou doznívat účinky anestetik, proto se pes/kočka může po anestezii hůře orientovat a následně si pádem přivodit zranění. Pes/kočka by neměli být příliš rušeni, dejte pozor zejména na děti, i hodný pes/kočka může po anestezii reagovat nepřiměřeně a ublížit.

Poskytněte psovi/kočce pitnou vodu. Jídlo podejte až když je pes/kočka plně vzbuzena a je obnoven polykací reflex, tzn. většinou pozdě večer nebo až následující den. K jídlu podejte nejlépe vařené libové maso a rýži ( můžete přidat i vývar) nebo u nás zakoupenou speciální konzervu. Začněte s malým množstvím jídla několikrát denně. Na běžnou stravu přejděte 3.-4.den po operaci.

Operační ránu je nutno udržovat čistou, ošetřujte ránu 2x denně dezinfekcí, kterou jste od nás obdrželi, navíc můžete použít odvar z řepíku. Je nutné, aby si pes/kočka ránu neolizovali, zamezte olizování použitím ochranného límce.  Pokud je v domácnosti další zvíře, zamezte olizování rány dalším zvířetem.

Minimálně do vyndání stehů je nutné dodržovat klidový režim. Pes by měl chodit ven pouze na vyvenčení a to na vodítku.  Klidový režim platí i pro kočku. Pokud chováte kočku v bytě, do stehů by neměla chodit ven. Při nedodržení klidového režimu hrozí dehiscence operační rány, vznik kýly v ráně.

Kožní stehy se vytahují většinou 7.-10. den (lékař Vám doporučí vhodný den dle rozsahu provedeného zákroku )

Aplikujte léky dle pokynů lékaře.